• Szkoła Podstawowa nr2 w Nowej Dębie przystąpiła
          do Programu "Laboratoria Przyszłości"

Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Szczegółowe informacje: https://www.gov.pl/web/laboratoria

Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach tego rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Za 60% otrzymanych środków nasza szkoła zakupiła m.in. :

• Drukarkę 3D Zortax M200 Plus , pracownię druku 3D SkrilLab i materiały eksploatacyjne - filamenty, co pozwoli na wydruk m. in. własnych, stworzonych przez uczniów projektów, narzędzi dydaktycznych i pomocy naukowych, pamiątek, nagród i upominków – z gotowych projektów, jak i stworzonych podczas zajęć, elementów makiet, wynalazków i modeli, które mogą zostać wykorzystane podczas lekcji, w pracy projektowej lub prezentacji. (wyposażenie obowiązkowe)
          • Aparat fotograficzny Canon Power Shot G7 X Mark II, statyw, mikrofony, gimbal do aparatu fotograficznego, laptop Acer Travel Mate P2, zestaw oświetleniowy,  pozwalające na przygotowanie  materiałów reklamowych, dokumentacji filmowej na lekcjacch i zajęciach pozalekcyjnych (wyposażenie obowiązkowe).
          • Zestaw edukacyjny Arduino, (wyposażenie obowiązkowe)
          • Stacja lutownicza Hot AIR, (wyposażenie obowiązkowe)
          • Scottie Go! zestawy klocków z grą do interaktywnej nauki programowania dla dzieci młodszych 7-12 lat.
          • Photon zestaw 10 robotów z akcesoriami -  robot Photon wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki oraz zdolności matematycznych. Pomaga w rozwoju kreatywności, kompetencji społeczno-emocjonalnych, zdolności logicznego myślenia.  Można wykorzystać przez cały okres nauki od pierwszych klas edukacji wczesnoszkolnej, aż po ostatnią klasę szkoły podstawowej na różnych zajęciach.
          • Klocki Lego Education Spike Prime to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO®, prostego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania opartego na Scratchu, uczniowie chętnie zaangażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne i zdobędą nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. To idealny zestaw startowy do nauki robotyki, który daje nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania.
          • Be Creo - zestawy konstrukcyjne z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami Zestaw do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki do wykorzystania na zajęciach techniki, informatyki, fizyki oraz na innych przedmiotach.
          • meble do pracowni robotyki.