• Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

            29.04.2024

            Święto Konstytucji 3 Maja to bardzo ważny dzień w kalendarzu polskich świąt narodowych. W kraju organizowane są uroczystości, które mają przypomnieć jak istotnym wydarzeniem było uchwalenie konstytucji 3 maja w 1791 roku. W naszej szkole, tegoroczną akademię z tej okazji przygotowali uczniowie z klas IVa, IVb, VIIIb pod kierunkiem nauczycieli: pani Anny Gurdak, pani Bogusławy Bąk oraz pani Renaty Dudek. Akademia rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie, uczniowie przedstawili część artystyczną. Poprzez przygotowany montaż słowno - muzyczny, występujący uczniowie wyjaśnili zgromadzonej publiczności czym jest konstytucja i opowiedzieli dlaczego oraz w jakich okolicznościach została uchwalona. Uczniowie klasy IVb w krótkim przedstawieniu, przybliżyli wszystkim znaczenie słów: OJCZYZNA, NARÓD oraz WOLNOŚĆ. Poza przypomnieniem ważnych faktów historycznych i wierszy, nie zabrakło również tradycyjnych, trzeciomajowych pieśni w wykonaniu uczniów klasy IVa oraz uczennic z klasy IIIb. Akademia była okazją do chwili refleksji nad tym co kiedyś się wydarzyło oraz pielęgnowania patriotyzmu.

             

                                                                                                                                                                B. Bąk

        • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2024/2025 - WAŻNE TERMINY
          • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2024/2025 - WAŻNE TERMINY

            29.04.2024

            Uczniowie mogą starać się o przyjęcie do kilku szkół ponadpodstawowych i składają do nich  wnioski, a następnie uzupełniają je o świadectwo ukończenia szkoły i zaświadczenie z OKE.
            Do szkoły pierwszego wyboru należy dostarczyć oryginały tych dokumentów, do pozostałych kopie poświadczone za zgodnośc z oryginałem.

             

            1. Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej – od 13.05.2024 r. do 14.06.2024 r. do godz. 1500.
            2. Skierowania na badania lekarskie dla kandydatów do szkół kształcących w zawodach – od 13.05.2024 r. do 18.07.2024 r.
            3. Złożenie wniosku wraz z dokumentami o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych – od 13.05.2024 r. do 18.07.2024 r.
            4. Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty lub możliwość przeniesienia wniosku o przyjęcie do innej szkoły ponadpodstawowej lub zmiana kolejności wybranych szkół – od 21.06.2024 r. do 08.07.2024 r. do godz. 1500.
            5. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych - 16.07.2024 r. do godz. 1200.
            6. Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe: zaświadczenia lekarskiego - od 16.07.2024 r. do 18.07.2024 r. do godz. 1400.
            7. Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych - 19.07.2024 r. do godz. 1200.

            Szczegółowe informacje i terminy w postępowaniu uzupełniającym można znaleźć na stronie: https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/zarzadzenie-nr-1-2024-podkarpackiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-26-stycznia-2024-r/

        • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
          • EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

            29.04.2024

            KIEDY JEST EGZAMIN I JAK DŁUGO TRWA?

            • 14 maja (wtorek) język polski - 120 minut (czas wydłużony180 minut, dla uczniów z Ukrainy 210 minut),
            • 15 maja (środa) matematyka - 100 minut (czas wydłużony 150 minut),
            • 16 maja (czwartek) język obcy - 90 minut (czas wydłużony 135 minut).

            Każdego dnia egzamin rozpoczyna się o godz. 9.00, ale musisz przyjść do szkoły wcześniej – na godzinę 8.40.

            GDZIE PRZEPROWADZONY BĘDZIE EGZAMIN?

            Egzamin będzie przeprowadzony w budynku przy ulicy Reja 7. Wychowawca na godzinie wychowawczej poinformuje Cię, w której sali będziesz zdawał egzamin.

            CO WZIĄĆ ZE SOBĄ NA EGZAMIN?

            • długopis (pióro) z czarnym tuszem,
            • linijkę na matematykę,
            • legitymację szkolną,
            • małą wodę (będzie stała pod Twoim stolikiem).

            Pamiętaj, że na salę egzaminacyjną nie wolno wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych (telefony, smartwatche itp.) – powinieneś zostawić je w szafce lub sekretariacie.

            CO TUŻ PRZED EGZAMINEM?

            1. Ustawisz się przed wejściem do sali w kolejności alfabetycznej.
            2. Wylosujesz numer stolika, przy którym będziesz pracował/-a (losowanie będzie każdego dnia).
            3. Otrzymasz zestaw naklejek z kodem (Twoja identyfikacja), które później nakleisz na arkusz i kartę z odpowiedziami.

            CO PO WEJŚCIU DO SALI EGZAMINACYJNEJ?

            1. Po zajęciu przez wszystkich uczniów miejsc przewodniczący komisji egzaminacyjnej odbierze od dyrektora szkoły materiały egzaminacyjne i przyniesie je do sali.
            2. Przewodniczący komisji poinformuje Cię o:
            • zasadach zachowywania się podczas egzaminu, w tym zgłaszania ew. konieczności wyjścia do toalety,
            • zasadach zgłoszenia ukończenia pracy z arkuszem,
            • dodatkowych 5 minutach na ewentualne przeniesienie odpowiedzi na kartę odpowiedzi w przypadku, gdy nie uda się tego zrobić w czasie wyznaczonym (dotyczy osób, które muszą przenosić odpowiedzi na kartę odpowiedzi).

            3. Otrzymasz arkusz egzaminacyjny i przewodniczący komisji poinformuje Cię o konieczności:

            • sprawdzenia kompletności arkusza (czy są wszystkie ponumerowane strony, czy jest wyraźny druk itp.),
            • zapoznania się z „INSTRUKCJĄ”,
            • sprawdzenia poprawności numeru PESEL i kodu arkusza na naklejkach,
            • zakodowania ARKUSZA i KARTY ODPOWIEDZI - w wyznaczonych miejscach wpisujesz kod ucznia, pesel oraz przyklejasz naklejki (dotyczy uczniów, którzy samodzielnie kodują).

            KOD UCZNIA A01: A – to oznacznie klasy, 10 - to numer w dzienniku.

            4. Po czynnościach organizacyjnych następuje zapisanie czasu  rozpoczęcia i zakończenia pracy z arkuszem.

            5. Rozwiązujesz zadania w arkuszu egzaminacyjnym.

            6. Jeśli zakończysz pracę z arkuszem (a możesz to zrobić też przed wyznaczonym czasem): 

            • zamknij arkusz,
            • odłóż go na brzeg stolika,
            • podnieś rękę.

            7. Po otrzymaniu pozwolenia na opuszczenie sali możesz z niej wyjść, nie zakłócając pracy pozostałym piszącym.

            Więcej na: https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty

            Znajdują się tam:

            • informatory o egzaminie ósmoklasisty od roku szkolnego 2018/2019 oraz aneksy do tych informatorów obowiązujące w roku szkolnym 2023/2024,
            • przykładowe arkusze egzaminacyjne,
            • arkusze egzaminu próbnego,
            • zestawy powtórzeniowe zadań egzaminacyjnych,
            • arkusze wykorzystane do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty w latach 2019– 2023.

            TERMIN OGŁOSZENIA WYNIKÓW EGZAMINU ORAZ ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ ZE SZKOŁY: 03 LIPCA 2024

          • Obchody Święta Ziemi w Szkole Podstawowej nr2 im. H. Sienkiewicza w Nowej Dębie

            26.04.2024

            Motywem przewodnim tegorocznej edycji obchodów Dnia Ziemi było „Planeta kontra plastik". Celem akcji było podniesienie świadomości szkód spowodowanych zanieczyszczeniem plastikiem naszej Planety oraz niekorzystnym wpływem jaki ma plastik na nasze zdrowie. Każdy z nas mało, kiedy zwraca uwagę, że tworzywo to jest szczególnym dla nas zagrożeniem. Plastik rozkładając się na mikroplastiki uwalnia toksyczne chemikalia, które zanieczyszczają glebę, trafiają do rzek i oceanów. Krążą również w powietrzu, którym oddychamy. Produkcja tworzyw sztucznych wzrosła obecnie do ponad 450 milionów ton rocznie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wyprodukowano więcej plastiku niż w całym XX wieku, a przemysł wciąż planuje gwałtowny jego wzrost w przyszłości.                                                                                                                                                    Pamiętajmy, że nasze codzienne działania mają wpływ na środowisko, w którym żyjemy! Ograniczajmy jak tylko możemy plastik!                                                                                                                                                     Jak co roku nasi uczniowie włączyli się do obchodów Dnia Ziemi pełną parą. Chociaż aura nam w tym roku nie sprzyjała, gdyż za oknem było ponuro i deszczowo to na korytarzach i w salach lekcyjnych zagościła wiosna w odsłonie kolorów Ziemi. Społeczność uczniowska w określone dni ubierała się w tzw. kolory Ziemi: Ogień (kolor czerwony), Woda (kolor niebieski) i Ziemia (kolor zielony). Nauczyciele przyrody zaproponowali uczniom udział w różnych konkursach - Jestem Superbohaterem- ratuję Ziemie, Planeta kontra plastik, Zabawka z recyklingu, Lapbook-sposoby ochrony przyrody. W konkursach wzięło udział ok.90 uczniów!!!

            Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili podczas Obchodów Ziemi.  Dziękujemy Wam za liczne zaangażowanie. Zapraszamy Was za rok.

            Dziękujemy bardzo sponsorom nagród - Radzie Szkolnej Rodziców oraz Dyrekcji Szkoły.                               

            Koordynatorzy akcji, nauczyciele

                                                             Szkoły Podstawowej nr2 w Nowej Dębie

             

             

            WYNIKI KONKURSÓW Z OKAZJI OBCHODÓW ŚWIĘTA ZIEMI  !!!

            KONKURS PLASTYCZNY JESTEM SUPERBOHATEREM-RATUJĘ ZIEMIĘ

            KL. I

            Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

            Barbara Miłek kl.1a

            Iga Jawor kl.1a

            Zofia Bobrowska kl.1c

            Zuzanna Król kl.1c

            KL. II

            Wiktoria Turczyn kl.2b

            Antoni Łeptuch kl. 2b

            Nikola Ragan kl.2c

            Zuzanna Duraj kl.2b

            KL. III

            Pola Płaza kl.3a

            Milena Płaza kl.3a

            Gabriela Kopeć kl.3a

            Iga Włodarczak kl.3b

            Antoni Kopeć kl.1a

            Pola Płaza kl.2a

             

            Kl. IV-V

            PLANETA KONTRA PLASTIK

            Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

            KL. IV

            Julia Nowak kl.4b

            Michał Skiba kl.4a

            Ksawery Rębisz kl.4b

            Aurelia Trelakl.4b

            KL. V

            Marcin Ozga kl.5a

            Anna Kulka kl.5a

            Milena Sudoł kl.5a

            Kinga Flis kl.5a

             

            Kl. VII-VIII

            LAPBOOK- SPOSOBY OCHRONY PRZYRODY

            Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

            Ismena Kobylarz kl.8a

            Maciej Gajewski kl.8b

            Magdalena Samołyk kl.8b

            Tatiana Bogdan kl.7a

             

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na Was w następnym roku.

            Nagrody już wkrótce!!!

            Bądźcie cierpliwi!

             

                                                                                                                                Koordynatorzy akcji,                                                                                                                                                                                                                            Szkoły Podstawowej nr2 w Nowej Dębie

             

             

             

          • 22 KWIETNIA

            16.04.2024

            Hasło przewodnie Dnia Ziemi w 2024 r. to Planeta kontra Plastik

            Plastik to jeden z największych problemów środowiskowych XXI wieku.
            Obecnie rocznie na świecie produkuje się już ponad 450 mln ton plastiku, gdy w 1950 r. było to mniej niż 2 mln ton. W skali świata tylko 9% jest poddawane recyklingowi. Pozostał część trafia na wysypiska śmieci (49%), trafia do odzysku energii przez spalanie (19%) lub jest źle zarządzana (22%), co zwykle oznacza, że trafia do mórz i oceanów lub do środowiska naturalnego.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w obchodach Dni Ziemi w naszej szkole, m.in.           akcji -„Kolory Ziemi” podczas, której w określone dni ubieramy się w wyznaczone kolory związane z żywiołami Ziemi ( k. niebieski – Woda, k. czerwony – Ogień, k. zielony – Ziemia) oraz do wzięcia udziału w licznych konkursach. Mamy nadzieję, że dzięki Wam w naszej szkole będzie wesoło i kolorowo. Życzymy dobrej zabawy.

                                                                                                                                         Organizatorzy

             

          • Matematyczne potyczki

            14.04.2024

            Marzec był miesiącem poświęconym Królowej Nauk. Dzień Matematyki został wpisany do kalendarza świąt nietypowych: 9 marca – Dzień Polskiej Statystyki, 12 marca – Dzień Matematyki, 14 marca – Dzień liczby Pi. 

            Wzorem ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w odbywających się konkursach i zmaganiach matematycznych. 

            Mistrzynią Tabliczki mnożenia klas IV została Aurelia Trela (4b). Drugie miejsce zajęła Julia Król (4a), a trzecie — Robert Rębisz (4b). Uczniowie zmierzyli się w turnieju na platformie Kahoot!, gdzie oprócz wiedzy liczy się też refleks.

            Uczniowie klas piątych tradycyjne wzięli udział w szkolnym turnieju "1 z10". Odpowiadali na pytania związane z matematyką oraz informatyką. Klasy reprezentowali najlepsi z najlepszych, a zwycięzcą okazał się Adam Stolarczyk z klasy 5c.  

             

            Trzyosobowe drużyny szóstoklasistów wzięły udział w grze terenowej przygotowanej za pomocą aplikacji Nearpod. Uczniowie rozwiązywali zadania ukryte w szkole. Celem gry było uwolnienie porwanej Księżniczki Ludolfiny (kto nie wie, kim była Ludolfina, zachęcamy do sprawdzenia). Nie zabrakło quizów, informacji ukrytych za pomocą kodów QR oraz zaszyfrowanych zadań.  Po zliczeniu wszystkich zdobytych punktów, najlepsza okazała się drużyna z klasy 6b (Dawid Czarnecki, Maksymilian Czarnecki, Karol Smotryś ).

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy i życzymy samych sukcesów w trudnej, ale jakże fascynującej dziedzinie wiedzy, jaką jest MATEMATYKA.

            W tym roku szkolnym uczniowie klas VII i VII mieli za zadanie ocalić międzygalaktyczną stację kosmiczną zbudowanej przez inżynierów z Międzynarodowej Agencji Matematyki, na którą niespodziewanie nastąpił atak hakerski. Kto jeszcze nie grał — zapraszamy! Pierwszą na świecie fabularyzowaną mapę dedykowaną grze Minecraft Education w formacie escape room’u można pobrać ze strony StacjaPI-nadajemyMatmę.  Wielu śmiałków próbowało, ale udało się to nielicznym. Zaliczają się do nich: Magdalena Samołyk, Kornel Gładysz, Maciej Gajewski, Michał Łącz, Igor Bilski.

            Wszystkim uczniom biorącym udział gratulujemy.  Nauczyciele matematyki.

          • LEKCJA FILMOWA W KINIE

            12.04.2024

            LEKCJA FILMOWA W KINIE

            W czwartek, 11 kwietnia br. uczniowie klas I-VIII wzięli udział w multimedialnych zajęciach „Lekcja w kinie”. Jest to ogólnopolski program edukacji medialnej organizowany przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. Patronami programu są Ośrodek Rozwoju Edukacji, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Instytut Badań Edukacyjnych. W czasie interaktywnych lekcji prowadzonych przez aktorów uczniowie poznają tajniki sztuki filmowej, a omawiane zagadnienia są bogato ilustrowane przykładami na ekranie. Po lekcji wyświetlany jest film, który tematyką nawiązuje do zagadnień wcześniej poruszanych przez aktora, więc nauka idealnie łączy się z rozrywką.

            Uczniowie  klas I–III wzięli udział w lekcji „Twój głos brzmi znajomo, czyli podróż po świecie dubbingu”. Zobaczyli, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów. Dowiedzieli się, czym jest dubbing filmowy, rozwiązywali zagadki dubbingowe w ulubionych filmach, wykonali razem z aktorem ćwiczenia na dykcję, następnie obejrzeli film „Po prostu super”, który pokazywał, że nie trzeba być „super”, by być dobrym i wartościowym dzieckiem.

            Starsi uczniowie z klas IV-VIII uczestniczyli w lekcji „Na jaki film do kina, czyli o gatunkach filmowych”. Dowiedzieli się, czym jest gatunek filmowy, hybryda filmowa, jaka jest różnica między budowaniem napięcia w horrorze, a napięciem w thrillerze. Poznali także rodzaje komizmu i zagłębili się w świat anime. W drugiej części zajęć obejrzeli film „Biegnij, Amelio!” -wzruszającą i zabawną opowieść o potrzebie samorealizacji.

            Dziękujemy Centrum Edukacji Filmowej za cenną wiedzę, czekamy na kolejną edycję programu.

            R. Szpunar

          • "Odpady segregujemy - świat ratujemy"

            12.04.2024

            12 kwietnia uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach edukacji ekologicznej dot. segregacji śmieci,  zorganizowanych przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mirosław Olejarczyk. Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość  pogłębić swoją wiedzę w praktyce, wykonując różne zadania związane z segregacją. Na koniec odbył się konkurs z nagrodami , którego celem było podsumowanie zdobytej wiedzy. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy certyfikat uczestnictwa jak również materiały dydaktyczne.

            Elżbieta Kaczak

          • ST. PATRICK'S DAY

            02.04.2024

                                                        DZIEŃ    ŚWIĘTEGO   PATRYKA

            W tym roku Dzień Świętego Patryka przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek 18 marca nasi uczniowie przyszli  do szkoły ubrani w zielonych barwach. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie dowiedzieli się kim dla mieszkańców Irlandii był Święty Patryk, poznali życiorys oraz legendy związane z tą postacią. Uczniowie rozwiązywali quizy multimedialne ze słownictwem związanym z Dniem Świętego Patryka i zwyczajami panującymi w Irlandii. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali i przeprowadzili szkolne  konkursy.            W ramach jednego z nich, uczniowie przygotowali piękne kapelusze skarzata. Drugi konkurs dotyczył wykonania plakatu związanego z symbolami Dnia Świętego Patryka. Natomiast, uczniowie klas I -III wykonali ciekawe prace plastyczne oraz zielone koniczynki. Dzień Świętego Patryka to wspaniała okazja, aby połączyć naukę słownictwa z dobrą zabawą, poznać zwyczaje panujące w innych krajach, wspólnie wykonywać zadania i śpiewać piosenki po angielsku.

             

                                                                                                                                                                      B. Bąk

          • Zwycięzcy konkursu "Kochanowski i jego czasy"

            25.03.2024

            25 III 2024r. w Zespole Szkół nr1 im. Jana Kochanowskiego w Nowej Dębie odbyła się uroczystość Święta Szkoły, podczas której wręczono nagrody zwycięzcom Międzyszkolnego Konkursu o Patronie Szkoły.                Nagrody otrzymały uczennice z klasy 8b przygotowane przez panią Beatę Kubicką.

            1.Zuzanna Puzio 

            2.Maria Tereszkiewicz 

            Wyróżnienie- Magdalena Samołyk 

            Serdecznie gratulujemy!

             

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

            21.03.2024

            DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowychDBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

            W tym roku w lutym i marcu odbywały się zajęcia promujące bezpieczeństwo w sieci. Maluchy z klas I uczestniczyły w lekcjach online organizowanych przez SeferInternet. Lekcja "Sieciaki poznaj bezpieczny Internet" dotyczyła pozytywnego zastosowania Internetu i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać.

            Lekcja "Z Internetem świat jest bliski" nawiązywała do piosenki edukacyjnej „Z internetem świat jest bliski”, która powstała w ramach projektu Plik i Folder. Lekcja miała w przystępny sposób promować wśród dzieci higienę cyfrową, która w obecnych czasach jest coraz ważniejsza.

            Uczniowie klas II obejrzeli prezentację o bezpieczeństwie w sieci, rozwiązywali zadania i quizy poszerząjąc swoją wiedzę na temat właściwych zachowań w Internecie. Na koniec mogli zagrać w Interlandię,  pełna przygód grę online, dzięki której można poznać w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej.

            Dzieci z klas III - VI, po omówieniu na lekcjach informatyki tematyki związanej z zagrożeniami w sieci przygotowali komiksy o bezpiecznym internecie. Oto niektóre z nich.

          • Diecezjalny konkurs biblijny

            17.03.2024

            28 lutego w Kurii Biskupiej w Sandomierzu odbył się finał diecezjalnego konkursu biblijnego z Księgi Wyjścia ze Starego Testamentu. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe: kl. IV – VI oraz VII – VIII. Najmłodszą grupę reprezentowało 28 uczestników poszczególnych dekanatów diecezji sandomierskiej. Test wiedzy składał się 30 pytań zamkniętych. Pytania na trzech szczeblach eliminacji - szkolnym, dekanalnym i diecezjalnym zostały przygotowane przez ks. dra Pawła Laska – wykładowcę Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Finalistów odwiedził Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz dziękując wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Julia Król z kl. IV a i Adam Stolarczyk – kl. V c.

            W finałowym konkursie wiedzy biblijnej trzecie miejsce na podium zajął Adam Stolarczyk.

            Gratulujemy!!!

                                                                                                                                  Wioletta Sibiga

          • Dzień Otwarty Szkoły

            12.03.2024

            5 marca 2024r. po raz kolejny w naszej szkole, w budynku na ul. Leśnej odbył się Dzień Otwarty, na który zostali zaproszeni przyszli pierwszoklasiści wraz z Rodzicami. Miłych gości powitała pani dyrektor Ewa Markowicz –Zając. Rodzice obejrzeli prezentację filmową o naszej szkole. Następnie chór szkolny w bajkowych strojach zaprezentował taneczny występ pt. „Witajcie w naszej bajce”, do którego chętnie dołączyły przedszkolaki. Tego dnia drzwi klas były otwarte, a starsi uczniowie występowali w roli przewodników po szkole.

            Pod opieką nauczycieli dzieci z przedszkola podzielone na mniejsze grupy wzięły udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję zajęciach z języka niemieckiego, angielskiego, przyrodniczych, interaktywnych z matematyki. Na sali gimnastycznej pod bacznym okiem nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyły w zajęciach sportowych. W pracowni komputerowej poznały pracę drukarki 3D oraz  podstawy programowania sterując robotem Photon.  Na każdego uczestnika czekała nagroda - wydrukowana na drukarce 3D symboliczna tarcza naszej szkoły. W tym czasie rodzice mogli porozmawiać z panią dyrektor na temat funkcjonowania szkoły i świetlicy.

            Organizatorzy

          • Bieg Wilczym Tropem

            07.03.2024

            1 marca 2024 r. uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu na terenie Ośrodka nad Zalewem odbył się Bieg Tropem Wilczym. Udział w nim wzięła młodzież Szkoły Podstawowej nr2 im.H. Sienkiewicza w Nowej Dębie. Na terenie Ośrodka nad Zalewem zgromadziło się ponad 400 osób by wspólnie przebyć dystans 1963 metrów dla uczczenia tych, którzy przyczynili się do utrzymania suwerenności naszego kraju po II Wojnie Światowej. Byli wśród nich uczniowie, żołnierze wojska polskiego i amerykańskiego stacjonujący na poligonie w Nowej Dębie oraz amatorzy biegania.

          • Obowiązkowe testy sprawnościowe na lekcjach wf

            05.03.2024

            Zgodnie z ubiegłoroczną nowelizacją Prawa Oświatowego, w ramach obowiązkowego wymiaru zajęć wychowania fizycznego dla uczniów klas IV–VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne, nauczyciel WF ma przeprowadzać raz w roku testy sprawnościowe w każdej klasie. W podstawie programowej z wychowania fizycznego określono, że testy będą przeprowadzane od marca do kwietnia. Obejmą cztery wystandaryzowane próby sprawności: 

            Bieg wahadłowy 10 razy po 5 metrów - służy pomiarowi zdolności szybkościowo-siłowo-koordynacyjnych. 

            Beep–test – 20-metrowy wytrzymałościowy bieg wahadłowy (wykonywany według Europejskiego testu sprawności fizycznej – Eurofit, opracowanego przez Radę Europy) służy pomiarowi zdolności wytrzymałościowych w biegu. 

            Plank – podpór leżąc przodem na przedramionach to ćwiczenie służące pomiarowi zdolności siłowo-wytrzymałościowych całego ciała. 

            Skok w dal z miejsca - służy pomiarowi skoczności i siły. 

            Sprawdzian, ale bez oceny. Wyniki testów nie wpłyną na ocenę z wychowania fizyczne. W podstawie programowej wyraźnie wskazano, że pomiary sprawności fizycznej nie mogą być kryterium oceny z przedmiotu wychowanie fizyczne, lecz powinny być wykorzystywane do wskazania mocnych i słabych stron sprawności fizycznej ucznia. 

            Wyniki wszystkich uczniów będą umieszczane w ogólnopolskiej bazie danych "Sportowe talenty". 

          • Laboratoria Przyszłości

            29.02.2024

            To już drugi rok realizujemy program "Laboratoria przyszłości". Nowoczesny sprzęt, który zakupiliśmy w ramach programu uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. Więcej szczegółów tutaj

          • Wspomnienie z ferii zimowych

            23.02.2024

            Podczas ferii zimowych w naszej szkole odbyły się integracyjne warsztaty plastyczne. Uczniowie mieli okazję zetknąć się z kulturą Japonii poprzez wysłuchanie opowieści teatru Kamishibai pt. "Ogród niebios" i wykonanie ilustracji kolorowymi tuszami. Następnie wykonali ozdobne wachlarze. Aby uprzyjemnić zajęcia zorganizowano dzieciom poczęstunek oraz wręczono nagrody za uczestnictwo. Warsztaty odbyły się pod opieką nauczycieli współorganizujących kształcenie. Wpisały się w cykl spotkań innowacji pedagogicznej "Odkrywamy świat".

            Ewa Flis, Ewa Siwczuk - Cyma i Anna Czerwiec

          • Różowe Skrzyneczki w naszej szkole

            16.02.2024

            Różowa Skrzyneczka to ogólnopolski program przeciwdziałający wykluczeniu menstruacyjnemu. Skrzyneczki umieszczane są m.in. w szkołach, bursach, placówkach edukacyjnych. Każda osoba menstruująca w razie potrzeby może skorzystać z zasobów znajdujących się w skrzyneczce. Nowodębska Rada Kobiet, współpracując z Fundacją Różowa Skrzyneczka, zadbała o powszechny dostęp dziewcząt z naszej szkoły do darmowych środków higienicznych. Dzięki sponsorom zostały przekazane dwie skrzyneczki wraz z wyposażeniem, które będą systematyczne uzupełniane.                                                                                        

            Więcej informacji znajduje się na https://rozowaskrzyneczka.pl/

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.