Biblioteka
- O nas
- Regulamin biblioteki
- Zbiory
- Lektury szkolne
- ICIM
- Konkurs ze znajomości treści książki "Przygody Meliklesa Greka" rozstrzygnięty
- Wszyscy kochamy Kubusia Puchatka
- Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej
- Światowy Dzień Czytania Tolkiena w bibliotece szkolnej
- Kiermasz taniej książki! Zapraszamy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli
- Ogólnopolskie Wybory Książek
- Apel z okazji "Święta Książki"
- Dzień z powieścią fantastyczną A. Larsen; I. Korsell pt.: „ Pax. Pal przekleństwa”
- Wydarzenia 2015/2016
- Wydarzenia 2016/2017
- Wydarzenia 2017/2018
- Wydarzenia 2018/2019
- Wydarzenia 2019/2020/ Zdalna Biblioteka
- Wydarzenia 2020/2021
- Wydarzenia 2021/2022
- Wydarzenia 2022/2023
- Wydarzenia 2023/2024
- Wydarzenia 2024/2025
Wydarzenia 2018/2019
Dzień Książki i Bibliotekarza.
W dniu 9 maja 2019 r. z okazji Dnia Książki i Bibliotekarza odbyły się zajęcia dla czytelników naszej biblioteki. Czytelnicy wybrali się w wirtualną podróż do bibliotek na świata, rozwiązywali krzyżówki o bibliotece i książkach, sprawdzali swoją wiedzę w wykreślance bohaterów literackich, wzięli udział w ankiecie na ulubionego bohatera literackiego.
Natomiast przez cały miesiąc maj brali udział w kiermaszu taniej ksiązki.
Ponadto czytelnicy wyrazili swoje życzenia dla biblioteki i skierowali dezyderaty w sprawie zakupów nowości książkowych.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece.
Jak co roku 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w środę 24.04.2019 r. w bibliotece szkolnej przygotowaliśmy wiele czytelniczych atrakcji dla uczniów. Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy spotkaniem otwartym dla czytelników, w czasie którego odbyła się pogadanka na temat obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, prezentacja multimedialna „Dzieje Książki”.
Ponadto uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastyczno-literackim ”Ilustracje do ulubionej książki”, natomiast uczniowie starsi, z klas 4-6 w konkursie „Zabawne tytuły”, który polegał na uporządkowaniu tytułów i dopisaniu nazwisk autorów, a zwycięzcy otrzymali zakładki do książek ufundowane przez współpracujące z biblioteką wydawnictwo książek.
Romana Chejzdral
Wielka Liga Czytelników-etap powiatowy
W dniu 28.02.2019r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu odbył się etap powiatowy IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, objętego honorowym patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej i Instytutu Książki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów podczas etapu szkolnego: Mikołaj Sudoł, Jakub Wilk i Martyna Szczur. Biblioteka szkolna poprzez udział w Wielkiej Lidze Czytelników promuje wśród uczniów ważne społecznie wartości takie jak: czytanie literatury, edukacja, kulturalna rozrywka, integracja międzypokoleniowa, mądre spędzanie czasu wolnego, szacunek, odpowiedzialność.
Romana Chejzdral
Czytanie poszerza horyzonty- zajęcia czytelnicze w czasie ferii.
Podczs ferii zimowych w dniu 14.02.2019r. w bibliotece szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia czytelnicze dla miłośników książek pt. "Czytanie poszerza horyzonty". Uczestnicy mieli możliwosć obejrzenia i wysłuchania książki obrazkowej w teatrzyku Kamishibai pt. "Kotka Milusia", wspólnie czytaliśmy książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", rozwiązywaliśmy zagadki, quizy i krzyżówki literackie. Zajęcia prowadziły Pani Anna Brzozowska i Pani Romana Chejzdral.
Przekonaj do czytania- konkurs czytelniczy.
Uczniowie klasy 4b wzięli udział w konkursie pt. "Przekonaj do czytania". Swoją pracę wykonali w bibliotece szkolnej.
Wystawa książek "Piękna nasza Polska cała"
Biblioteka szkolna włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i zorganizowała wystawę książek pt. „Piękna nasza Polska cała”. Wystawa, która prezentuje książki dostępne w bibliotece szkolnej, składa się z dwóch części: w pierwszej wyeksponowano książki o tematyce historycznej poświęcone odbudowie Państwa Polskiego, natomiast pozostałe to wydawnictwa albumowe pokazujące przyrodę, tradycję i kulturę Polski.
IV Ogólnopolski konkurs "Wielka Liga Czyelników" rozpoczęty.
Zapraszamy uczniów klas 5-8 do udziału w Wielkiej Lidze Czytelników , ogólnopolskim projekcie współorganizowanym przez bibliotekę szkolną.
Wielka czytelnicza przygoda rozpoczęta. Zachęcamy do czytania i zdobywania sprawności czytelniczych uczniów klas 5-8.
Zgłoszenie do konkursu można odebrać w bibliotece szkolnej do dnai 09.11.2018 r. Poniżej link do strony Wielka Liga Czytelników:Z czasopismem za pan brat- lekcja biblioteczna w kl. 2a
Podczas lekcji w dniu 30.10.2018r.uczniowie dowiedzieli się, co to jest czasopismo, jak jest zbudowane, jakie są jego rodzaje, jak często się ukazuje, jaka jest różnica pomiędzy gazetą a czasopismem. Młodzi Czytelnicy dowiedzieli się także, jak wygląda Świerszczyk oraz jakie artykuły i działy można w nim znaleźć. Samodzielnie czytali opowiadania i wierszyki, a także rozwiązywali zagadki.
Pasowanie na Czytelnika w bibliotece szkolnej.
W dniu 19 października 2018r. w bibliotece szkolnej odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zapoznanie najmłodszych uczniów z zasadami korzystania z biblioteki i zachęcenie ich do wypożyczania książek, a tym samym do rozwijanie umiejętności czytania. Pasowanie na Czytelnika, które jest oficjalnym przyjęciem uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej, było okazją do wypożyczenia książek po raz pierwszy. Nowi Czytelnicy otrzymali na pamiątkę Pasowania książeczkę „Smocze historie” i zakładki do książek.
Romana Chejzdral
Biblioteka szkolna poleca: Barbara Kosmowska- "Pozłacana rybka"
W bibliotece szkolnej możecie wypozyczyć „Pozłacaną rybkę”. Jest to to powieść dla młodzieży napisana przez Barbarę Kosmowską. Książka opisuje kilka miesięcy z życia Alicji, nastolatki mieszkającej w dużym mieście. Ten okres jest czasem przemiany dziewczyny, dojrzewania. Alicja przeżywa i akceptuje zmiany, które rozpoczęły się kilka lat wcześniej. Wtedy była, jak sama to określa, „Bardzo Rozpieszczoną Jedynaczką” i tak naprawdę niewiele wiedziała o świecie. Nagle w komfortowym i bezpiecznym życiu Alicji coś się zmieniło – rodzice rozwiedli się, a ojciec wyprowadził z domu, do innej kobiety. Dziewczynie trudno zaakceptować te zmiany, jeszcze trudniej przyjąć do wiadomości to, że partnerka ojca urodziła syna, przyrodniego brata Alicji. Ale przez kilka miesięcy, kiedy toczy się właściwa akcja książki, bohaterka zmieni się całkowicie, zaakceptuje świat niosący miłe, ale także przykre wydarzenia, zaakceptuje także siebie.
Podręczniki do klas 1-8 wypożyczone
Już od czerwca 2018r. otrzymywaliśmy kolejne dostawy nowych podręczników i ćwiczeń do klas 1-8, które zaraz na początku roku szkolnego 2018/2019 trafiły do uczniów naszej szkoły. Było dużo pracy, ale dzięki dobrej organizacji pracy bibliotekarzy wszystko przebiegło sprawnie.
Romana Chejzdral
Czytanie zbliża, czyli Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. W naszej bibliotece Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 28.09.2018r. w piątek. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję posłuchać fragmentów książek, które czytały Pani Anna Brzozowska i Pani Romana Chejzdral.