• Szkoła Podstawowa nr2 w Nowej Dębie przystąpiła
          do Programu "Laboratoria Przyszłości"

Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach tego rządowego programu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Za pozostałe 40% otrzymanych środków nasza szkoła w II transzy zakupiła m.in. :

• wyposażenie pracowni techniki: stoły stolarskie, meble, skrzynki narzędziowe zawierające narzędzia do obróbki drewna i metalu, wiertarko-wkrętarki, wiertarkę stołową, wyrzynarkę, pistolety do klejenia na gorąco.

•  Budujemy szkielety brył - 6 szt - wspaniały zestaw manipulacyjny dzięki któremu można tworzyć bardzo wiele różnorodnych form. Utworzone przez uczniów modele posłużą do omawiania pojęć geometrycznych, tj. krawędź, bok, powierzchnia, objętość itp. Do wykorzystania na lekcjach matematyki.

•  Siatki 11 brył geometrycznych  z kartami pracy - wykonane z solidnego tworzywa siatki można wykorzystać do prezentowania sposobu składania bryły przed całą klasą na lekcjach matematyki.

• Multimedialne ilustracje - biologia - szkoła podstawowa - Zestaw 864 najpotrzebniejszych ilustracji z biologii do prowadzenia ciekawych zajęć z uczniami w klasach 5-8. Ilustracje można wykorzystać w nauczaniu stacjonarnym prezentując je na tablicy interaktywnej oraz w nauczaniu zdalnym.

• Modele atomów zestaw konstrukcyjny do chemii - 7szt. -pomoc dydaktyczna pozwala na tworzenie wielu cząsteczek i związków chemicznych. Chemia organiczna i nieorganiczna na wyciągnięcie ręki. Uczniowie mogą składać wiele modeli z wykorzystaniem kulistych modeli pierwiastków i łączeń.

• Eksperymenty uczniowskie Fizyka - komplet 7 zestawów - obejmuje 7 poręcznych, wygodnych w użyciu zestawów eksperymentalnych do przeprowadzania doświadczeń uczniowskich z zakresu różnych działów fizyki: elektryczności, magnetyzmu, elektrostatyki, optyki, dźwięku, ciepła, mechaniki płynów i gazów, mechaniki ciał stałych.

• Eduplansze Geografia - 3szt - Nowoczesne plansze sporządzona techniką notatek rysunkowych (sketchnoting) przemawiające do uczniów ich własnym językiem.