• - kółko robotyki 2022/23

• Realizację programu Laboratoria przyszłości  rozpoczęliśmy od początku roku szkolnego 2022/23. Nowoczesny sprzęt, który zakupiliśmy w ramach programu uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia pozalekcyjne z robotyki i pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania informatyczne czyniąc je atrakcyjniejszymi i bardziej urozmaiconymi.

Na zajęciach z robotyki w klasie 3  (2 godziny) uczniowie poznawali podstawy programowania dzięki interaktywnym klockom Scottie Go. Uczniom bardzo spodobała się możliwość pomocy sympatycznemu kosmicie, dzięki któremu nauka programowania staje się łatwiejsza.

( 3 godz.) Uczniowie bardzo zainteresowali się nowym nabytkiem w postaci drukarki 3D. Obserwowali z ciekawością jak powstaje wydruk, a następnie z pomocą nauczyciela przygotowali własne modele 3D. Każdy uczeń otrzymał własny breloczek. W październiku w dalszym ciągu programowaliśmy w Scottie Go

(3 godz.) Dzięki zakupionym w ramach Laboratorium Przyszłości robotom Photon mogliśmy urozmaicić i bardziej urealnić programowanie. Uczniowie mogli  "na żywo" obserwować efekty swej pracy programistycznej. Wszystkim bardzo spodobał się robocik, potrafiący się poruszać, wydający dźwięki, reagujący na gesty, słowa i światło.

(1 godz.) W grudniu nadal pracowaliśmy z robotem Photon. Aby urozmaicić zajęcia wykorzystaliśmy jedna z mat, po których może poruszać się robot. Dzięki takim gadżetom programowanie jest coraz łatwiejsze.