• - kółko fotograficzne 2022/2023

• Maj - czerwiec 2023

W miesiącach wiosennych uczestnicy kółka uczyli się fotografowania przyrody z wykorzystaniem teleobiektywu. Fotografowali swoich pupili, próbowali również swoich sił w „zamrażaniu” poruszających się obiektów – baniek mydlanych. Galeria wiosenna

Marzec - kwiecień 2023

Wczesną wiosną uczniowie poszukiwali jej oznak na zajęciach plenerowych. Starali sie również dostrzegać w swoim otoczeniu tzw. "rytmy" czyli powtarzające się elementy i uchwycić je w ciekawych kompozycyjnie formach. Niektórzy uczniowie zaprezentowali również swoje prace w szkolnym konkursie "Ziemia budzi sie do życia" zorganizowanym w ramach obchodów Dnia Ziemi. Prace można obejrzeć w galerii Rytmy i poszukiwanie wiosny.

Styczeń - luty 2023

Na zajęciach kółka uczniowie uczyli się wykonywać portrety z wykorzystaniem aparatu, statywu i reflektora oraz światła zastanego. Fotografowali również krajobrazy zimowe w pobliżu szkoły. Efekty pracy można zobaczyć w galerii Zimowe krajobrazy

Grudzień 2022

Korzystając z aparatu fotograficznego uczniowie fotografowali kompozycje bożonarodzeniowe ze światełekami choinkowymi jako jedynym źródłem oświetlenia . Wykorzystali również piękną zimową aurę, jaka na chwilę zawitała do nas tej zimy i robili zdjęcia plenerowe. Efekty pracy można zobaczyć w galerii Plener zimowy

Listopad 2022

Korzystając z aparatu fotograficznego uczniowie utrwalali piękno jesiennych kolorów podczas pleneru fotograficznego (2godz.). Wykorzystywali różną perspektywę i poznane zasady kompozycji, wykorzystywali naturalne światło do uzyskania ciekawych efektów zdjęciowych. Efekty pracy można zobaczyć w galerii Plener jesienny.

Aparat fotograficzny został również wykorzystany  podczas wieczornicy poświęconej patronowi szkoły, Henrykowi Sienkiewiczowi.

Październik 2022

Na zajęciach kółka fotograficznego (2 godz.) uczniowie wykorzystywali statyw i aparat fotograficzny do wykonywania zdjęć na długich czasach otwarcia migawki, aby utrwalić ruch wody w strumyku i wodospadzie. Fotografowanie w ten sposób pozwala uzyskać na zdjęciach ciekawe, artystyczne efekty, których nie jesteśmy w stanie zauważyć bez użycia takiego sprzętu. Wykonywanie takich zdjęć rozwija kreatywność i wyobraźnię uczniów. Jak uchwycić ruch?

Aparat fotograficzny i statyw został również wykorzystany podczas uroczystości szkolnej pasowania na ucznia. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich umiejętności w roli fotoreporterów.

Wrzesień 2022

Uczniowie poznawali budowę, zasadę działania aparatu cyfrowego, podejmowali pierwsze próby fotografowania, które można obejrzeć w galerii Pierwsze próby...