Na wakacje ruszać czas
Pożegnanie klas ósmych.
22 czerwca żegnalismy klasy ósme. Uroczystość rozpoczęła część oficjalna, podczas której pani dyrektor Ewa Markowicz - Zając wraz z wychowawcami klas 8, gratulowała uczniom kończącym szkołę z wyróżnieniem. Wychowawczynie: p. Barbara Goclan, p. Edyta Załęska - Magda i p. Marzena Zollner wręczyły ich rodzicom listy gratulacyjne. Podziękowały również za współpracę w organizacji różnych przedsięwzięć w klasie i w szkole.
W części artystycznej uczniowie klas ósmych dziękowali rodzicom, wychowawcom i nauczycielom za trud i wspieranie ich w ciągu ośmiu lat nauki. Występy rozpoczęła Julia Król, uczennica klasy trzeciej, mistrzyni świata mażoretek w kategorii solo Freestyle Cadet. Uczniowie klas ósmych i siódmych zaprezentowali się w wierszach, piosenkach i tańcu w wykonaniu uczennic z Ukrainy - Marii i Anastasii.
Po uroczystości uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Uroczystość przygotowali wychowawcy klas 7, p. Jerzy Brzuszek i p. Monika Jabłońska przy wsparciu p. Ewy Siwczuk Cymy (dekoracja), p. Jacka Szpunara (nagłośnienie) oraz ucznia Michała Brzuszka klasy 6 (obsługa fotograficzna).
Organizatorzy
Zakończenie roku szkolnego 2022/23
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023 odbedzie się
w piątek, 23 czerwca o godz. 9.00 w hali sportowej.W tym dniu świetlica szkolna będzie otwarta do godz. 12.00.
Sukces w konkursie plastycznym.
W maju dziesięcioro uczniów z klas 4-8 wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Kropki, blaszki i frędzelki – kolorowy świat grzybów”. Celem konkursu było ukazanie tej grupy organizmów w całej ich różnorodności form i zwrócenie uwagi na ich znaczenie w przyrodzie i życiu człowieka. Organizatorem konkursu było Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu. Do organizatora wpłynęło ponad 70 prac uczestników z okolicznych miejscowości! Wśród nich uwagę jurorów przyciągnęła praca Julii Kłembokowskiej z kl. 6b nagrodzona wyróżnieniem! Serdecznie gratulujemy Julce! Prace konkursowe można obejrzeć na wystawie w siedzibie RCPON 2000 w Tarnobrzegu.
Monika Jabłońska
"Łąka kwietna z Paryżem w tle" - warsztaty plastyczno - terapeutyczne
"Lew w Paryżu" to opowieść z kart teatru Kamishibai, której wysłuchali uczestnicy warsztatów integracyjnych. Uczennice klasy 7B Amelia i Zuzanna przedstawiły młodszym kolegom i koleżankom podróż lwa po Paryżu, jego spotkania z ludźmi i zabytkami. Po trudach podróży bohater odpoczął na Placu Denfert - Rochereau. Uczniowie wspólnie z opiekunami tworzyli panoramiczną pracę zatytułowaną "Łąka kwietna z Paryżem w tle". Po krótkiej pogadance i rozmowie o pożyteczności łąk kwietnych i pszczół każdy wyczarował orginalny kwiat z bibuły i krepiny. Spotkanie jak zawsze przebiegało w przyjaznej i wesołej atmosferze.
Ewa Flis, Anna Czerwiec, Małgorzata Wyczarska - Wdowiak i Ewa Siwczuk - Cyma
2
Pamięci bohaterskim obrońcom Warszawy
W dniu 29 maja 2023 r. został zorganizowany szkolny, historyczny konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Konkurs odbywał się w formie testu. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klas VII.
I miejsce - Magdalena Samołyk – kl. VII b
II miejsce - Amelia Maciąg – kl. VII b
III miejsce - Zuzanna Puzio – kl. VII b
Wyróżnienie:
Zofia Kowalska – kl. VII a
Dziewczęta otrzymały pamiątkowe nagrody książkowe.
Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, zaangażowanie i chęć zgłębiania historycznej wiedzy !
Wioletta Sibiga
Noc w szkole pod gwiazdą Mikołaja Kopernika.
Noc w szkole z 2 na 3 czerwca dla uczniów klas 6a i 6c była pełna atrakcji. Jedną z nich było wirtualne spotkanie z Mikołajem Kopernikiem. Rok 2023 został uchwalony przez senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą jego pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci. Uczniowie naszej szkoły podczas lekcji na wielu przedmiotach poznawali sylwetkę wielkiego polskiego astronoma. Zwieńczeniem projektu oraz sprawdzeniem wiedzy uczniów była gra terenowa utworzona w aplikacji Nearpod. Uczniowie w grupach podejmowali kolejne aktywności; rozwiązywali quizy, odczytywali zaszyfrowane informacje, wykonywali zadania zapisane za pomocą kodów QR ukrytych na terenie szkoły. Nauczyciele mogli analizować ich pracę w czasie rzeczywistym, przyznając odpowiednio punkty. Po zabawie interaktywnej odbyła się "dyskoteka pod gwiazdami" pod hasłem "a planety szaleją...". Czas upłynął szybko na grach i zabawach integracyjnych i zmęczeni, ale zadowoleni poszliśmy spać.
Jeśli macie ochotę na zabawę z nami, zapraszamy (link do zadania poniżej).
Galaktyka ---› Układ Słoneczny ----› Ziemia ----› Polska -----› ? eduresized_e18f0df35c830a17b311bf4f588bdc67.jpg.Beata Kubicka, Iwona Gadomska
5
Bądź jak Mały Książę!- Dzień Dziecka z lekturą.
Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym"
Dzień Dziecka w klasie 7b rozpoczął się od języka polskiego w plenerze. Był piękny poranek, więc postanowiliśmy wsłuchać się w tekst lektury "Mały Książę". Na poprzednich lekcjach poznaliśmy sylwetkę autora oraz okoliczności powstania tej niezwykłej książki. Omówiliśmy zagadnienia dotyczące treści, odbyliśmy podróż po fikcyjnych planetach z bohaterem utworu. Tego dnia mogliśmy wsłuchać się jeszcze raz w najpiękniejsze fragmenty utworu słuchając ich wśród porannego śpiewu ptaków. W takich okolicznościach przyrody dobitniej brzmią słowa lisa: "A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu."
Beata Kubicka
Muttertag und Vatertag
Muttertag und Vatertag in der Klasse 1a
Dzień Mamy i Taty to okazja do złożenia najserdeczniejszych życzeń Mamom i Tatom. 1 czerwca uczniowie klasy 1a w ramach innowacji pedagogicznej „Przygoda z językiem niemieckim” spotkali się z Rodzicami prezentując krótki występ w języku polskim i niemieckim. Poprzez recytację, śpiew oraz taniec dzieci złożyły swoim Rodzicom życzenia w obu językach. Po krótkiej części artystycznej odbyło się wręczanie laurek i słodkich prezentów. Tego dnia dzieci obchodziły także Dzień Dziecka i Rodzice wręczyli swoim Pociechom wspaniałe prezenty.Alles Gute zum Muttertag und Vatertag !
Renata Gaweł
3
Realizacja programu Laboratoria przyszłości - maj
Realizację programu Laboratoria przyszłości rozpoczęliśmy od początku roku szkolnego 2022/23. Nowoczesny sprzęt, który zakupiliśmy w ramach programu uatrakcyjnił w naszej szkole zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne oraz pozwolił uczniom rozwijać swoje zainteresowania.
Zajęcia z Photonem w klasie3a. Na zajęciach razem z Photonem uczniowie podróżowali po Polsce. Najpierw na mapie fizycznej Polski odszukiwali polskie miasta i określali ich położenie z wykorzystaniem kierunków geograficznych. Potem zaznaczali położenie miast na prowizorycznej macie edukacyjnej i planowali trasę Photona z miasta do miasta. Po dotarciu do celu Photon zmieniał swój kolor i reagował dźwiękiem. Zabawa z Photonem była okazją do utrwalenia kierunków geograficznych, poznania położenia miast w Polsce i nauką programowania
Impreza czytelnicza w bibliotece szkolnej : "Przebieramy się za ulubioną postać literacką"
Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W dniu 11.05. 2023 roku rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Bibliotek 2023, którego hasłem jest : „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” Z tej okazji w tym dniu zorganizowana została impreza czytelnicza, podczas której uczniowie zaprezentowali się w przebraniach przedstawiających ulubionego bohatera literackiego. Wręczenie nagród za najciekawsze, najbardziej pomysłowe przebrania zostaną wręczone podczas zakończenia roku szkolnego.
Romana Chejzdral
Barbara Czajkowsk
32
Archiwum